Freie Künstlervereinigung von Südböhmen - Free artist association from South Bohemia

Josef Pepíno Balek, VSU-JČ

Josef Balek

Je malíř - autodidakt. Počátek tvorby a malování znamená návštěva výstavy fantasy obrazů českého malíře Reona Argondiana v r. 1993, kdy ho toto natolik oslovilo, že začal sám malovat a od počátku byl také velmi ovlivněn jeho tvorbou. Dalším českým malířem, jehož tvorba ho inspirovala, je Zdeněk Kopáč a Zdeněk Hajný. Oba malíři se stali jeho přáteli. V následující době si po návštěvách několika galerií velmi oblíbil tvorbu mistrů starého Holandska a práci umělců, jakými byli Rembrandt, Cuyp, Rubens, Neer, Eyck a další. To jsou dva základní směry malby, kterým zůstal věrný dodnes. V posledních letech začal experimentovat s tvorbou špachtlí a plastických tmelů.
   V roce 2005 založil a dodnes vede uměleckou skupinu "Volné sdružení umělců jižních Čech", kde je zhruba 40 umělců z Čech, Německa, Rakouska, Švýcarska a Holandska. Pod hlavičkou sdružení  zorganizoval velkou řádku mezinárodních výstav, kdy nejrozsáhlejší výstavou byla půlroční, putovní, „European Art Tour 2008“, výstava která postupně prošla Olomoucí, Schönsee (D), Linz-Traun (A), Salzburg-Seekirchen (A), Bratislavou (SK) a jihočeským Lišovem. Dalšími významnějšími akcemi bylo pořádání „Euro-Czech Free Art“, Humpolec - 2007  a mezinárodní výstava „Fantasie bez hranic“, Lišov - 2010. Neustále spolupracuje a je v kontaktu s mnohými zahraničními umělci.
       Účastnil se  již více než 80. výstav v Čechách na Slovensku, Rakousku, Německu, Holandsku a Francii, z nichž jako nejvýznamnější pokládá účast a reprezentování Česka na výstavě „1. European Masters of Modern Art“ v roce 2007 v rakouském městě Burgau a také další reprezentování Česka na uměleckém Salonu ve francouzském Zillisheimu v r.2011, kde jsme byli jako jediní a první Češi.

   V r. 2012 mu byla udělena stříbrná medaile poroty za práci olejem na Arts-Inter, Exposition de painture - La Ravore ve Francii.

 

WEB

  USER | 

Copyright © 2013 - 2014.


Redakční systém Drupal - VENDY atelier