Freie Künstlervereinigung von Südböhmen - Free artist association from South Bohemia

Člen VSU-JC

Milan Hric, VSU-JČ
Vladimír Nosek, VSU-JČ

 

Vladimír Nosek /nar. 1959/

Petr Süč, VSU-JČ

Petr Süč

Když má potřebu, vezme štětce, špachtli a barvy a jde malovat. Jeho obrazy vyjadřují v barvách stav jeho duše, momentální nálady a city. Nemůže však malovat dlouho, ale s přestávkami, brzy se unaví. Až připraví víc nových obrazů, uspořádá další vernisáž a svá díla bude prodávat.

Jako vyučený zámečník vyrábí i plastiky z kovu a netradičních materiálů. Osud mu paradoxně hodně vzal, ale nebýt neštěstí, umělce by v sobě zřejmě neobjevil.

Jaroslava Linhartová, VSU-JČ

Českobudějovická malířka.

Českobudějovický malíř.

Milan Kozák

Malíř Radek Hejtmánek

Narodil se 10.5.1974 ve Strakonicích. Od dětství si rád kreslil a maloval. Prvních výstav a výstavek se účastnil již od mateřské školky. Byly to různé motivy a různé techniky na témata zadaná učitelkou.

 "Měl jsem velkou radost, jakou jen malý kluk může mít, když se mi z těchto výstav začala doma množit různá ocenění a diplomy. Tu od požárníků, tu z knižního klubu, tu od soudruhů z ROH, či LM."

Stejným způsobem to pokračovalo i na prvním stupni, kde byl navíc vybrán do LŠU.

Petr Šrédl, VSU-JČ

 

Žije a pracuje v Plzni v České republice, věnuje se kresbě s fantasy a scifi tématikou, portrétu, ilustracím a grafice.

Ve svých kresbách se zaměřuje na realistické ztvárnění postav ve snovém světě, s důrazem na detail dodávající obrazům další rozměr.

Jana Školaudyová

Narodila jsem se v Č Budějovicích, kde jsem absolvovala Pedagogickou fakultu a po ní odešla učit do Nové Bystřice. Již v začátcích své kantorské praxe jsem tkala gobelíny a zúčastňovala jsem se s nimi společných amatérských výstav. Po roce 1990 jsem absolvovala v zahraničí kursy malování na hedvábí, malovala jsem hedvábné šátky, šály doplňky a vedla kursy malování hedvábí pro celý Jihočeský kraj. Při nákupu materiálu pro výtvarnou činnost z německého katalogu jsem v roce 1992 objevila techniku malování voskem, která mně velmi zaujala.

Josef Pepíno Balek, VSU-JČ
  USER | 

Copyright © 2013 - 2014.


Redakční systém Drupal - VENDY atelier