Freie Künstlervereinigung von Südböhmen - Free artist association from South Bohemia

Petr Šrédl, VSU-JČ

 

Žije a pracuje v Plzni v České republice, věnuje se kresbě s fantasy a scifi tématikou, portrétu, ilustracím a grafice.

Ve svých kresbách se zaměřuje na realistické ztvárnění postav ve snovém světě, s důrazem na detail dodávající obrazům další rozměr.

V roce 2006 se stal členem Volného sdružení umělců jižních Čech, se kterým se účastní na společných výstavách po Čechách, ale i v zahraničí.

V roce 2010 ilustroval sbírku pohádek německých autorů, která vyšla v Českých Budějovicích. Ilustroval sbírku scifi povídek výjimečného autora a kamaráda Jana Vavřičky, kterou společně vydali. Kniha si získala četné pochvalné recenze. Tím byl svým oblíbeným autorem vtažen do světa scifi a fantasy. Spolupracuje s fanouškovským scifi portálem Vanili.cz.

V témže roce byl přizván Galerií Nemesis v Praze mezi své prodávané autory. Galerie Nemesis jako jediná sdružuje nejlepší české a slovenské scifi a fantasy autory. S galerií se účastní na společných výstavách v Praze.

Stal se autorem Prvního plzeňského komiksu na téma plzeňských pověstí, který vznikl ve spolupráci s Muzeem strašidel v Plzni. Tím se začal věnovat dětské ilustraci a začaly vznikat omalovánky, pexesa, atd. Výtvarně se podílí na vzniku Pohádkového statku v Břasích - Vranovicích.

 

Ocenění:

2010 - 2. místo ve výtvarné soutěži Galerie Nemesis Praha

2012 - Grand Prix pro nejlepšího umělce, Le Salon International de la Peinture, Zillisheim, Francie

2012 - Čestná cena za kresbu, Grand Prix International de Prestige des Créateurs du Siécle, Chambery, Francie

 

WEB

 

  USER | 

Copyright © 2013 - 2014.


Redakční systém Drupal - VENDY atelier